Türkçe Yardım Forumu Servisi ( www.webyardim.org ) 2008 - 2017

Hoşgeldiniz!, Misafir
3560 Gündür yayındayız Toplam Mesajınız: 16777215

AnasayfaAramaSSSHtml Deneme AlanıTopListKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Tüylü Kaçak izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:47 pm

» Cesur tom ve sihirli ayna izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:46 pm

» GEzegen 51
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:45 pm

» Büyüler Evi Sihirbaz kedi izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:42 pm

» Seni Seviyorum Adamım izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:40 pm

» Olmaz böyle şey izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:39 pm

» Sen benim herşeyimsin izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:38 pm

» Kral berber izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:38 pm

» Sessiz Yalanlar izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:37 pm

» Küçük ortak izle
tarafından Blackdream Paz Ağus. 20, 2017 2:36 pm

Kimler hatta?
Toplam 11 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 11 Misafir :: 2 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 163 kişi C.tesi Nis. 03, 2010 9:02 pm tarihinde online oldu.

Paylaş | 

Emre Belözoğlu: O sözleri söylemedim

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
kırmızı gül
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Kadın
Zodyak : Oğlak
İş : öğrenci
Rep Puanı : 3
Rep Puanı : 10237

MesajKonu: Emre Belözoğlu: O sözleri söylemedim   Ptsi Nis. 16, 2012 7:35 pm

Fenerbahçeli futbolcu Emre Belözoğlu, Trabzonspor maçında Zokora’ya yönelik ırkçı söylemler kullanmadığını söyledi.
Emre, takım arkadaşı Joseph Yobo ile birlikte Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı basın odasında düzenlediği basın toplantısında, dün çok güzel bir maçın ardından hiç de beklemediği, düşünmediği şekilde basın mensuplarının karşısına çıkmak zorunda kaldığını belirterek, ”Başta Yobo olmak üzere tüm takım arkadaşlarıma gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Bu iddiaya karşı söyleyecek tek şey var. Irkçılık her şeyden önce bizim kültürümüzde özümüzde, örf ve ananelerimizde hiç yeri olmayan bir duygudur, olgudur. Bunun bir benzerini İngiltere’de yaşamıştım. Söylediğim Türkçe bir sözün benzerliği nedeniyle, bir, bir buçuk ay bu konuyla uğraşmak zorunda kalmıştım. Yanımdaki arkadaşım Yobo ile olmuştu bu diyalog. Sonunda hak yerini bulmuş, birbirimizin elini sıkıp vedalaşmıştık” diye konuştu.

”Irkçılık hiçbir zaman sosyal bir duygu değildir, içsel bir duygudur” diyen Emre, ”Eğer bunu içimizde barındırıyorsak, çok büyük bir günah işliyoruzdur. Zokora ile olan diyaloğumuza girmeden önce şunu söylemek istiyorum; eğer ki kalbimde ırkçılık adına ufacık bir şey besliyorsam, Allah kalbimi yerinden çıkarsın. Böyle bir şekilde anıldığım için herkesten özür diliyorum” dedi.

Maç sırasında Trabzonsporlu Zokora’yla bir kaç diyalog yaşadığını dile getiren Emre Belözoğlu, şöyle konuştu: ”Halil’e yaptığım faulden sonra Zokora’yla karşılıklı kötü konuşmalarımız oldu. Ama daha sonra özürleşmemiz oldu. Birbirimize sarıldık. Maçtan sonra Zokora’nın bu tür açıklamaları olduğunu duyduğumda çok üzüldüm. Suçlamalarla ilgili televizyon izlemeden, yorum yapacak durumda olmadan arabadayken Lig TV’ye bağlanmak zorunda kaldım. Konuşmaları duyduğumuzda aramızdaki diyaloglardan emin olduğumdan bazı şeyleri kabul ettim ama bugünkü algı tamamen onun tersi olması gerekiyor. Dün akşam düşündüğümde sabah kalktığımda, diğer görüntüleri izlediğimde ortaya çıkan gerçek var. Zokora için kutsal olan şey benim için de kutsaldır.”

Emre, Zokora’nın iddialarına değinerek, ”Zokora benim f... negro dediğimi iddia etti. Bu sözleri söylediğimi kesinlikle kabul etmiyorum. Ben f... prick diyorum. Bunu İngiltere’deyken öğrenmiştim, doğru değildi ama O’nun da söylediği şeyler vardı. Ama Zokora’nın bunları söylemesini birazcık art niyet olarak algılıyorum. O’nun da duygularına saygı duyuyorum. Böyle bir şeyle burada bulunduğum için tüm kamuoyundan özür diliyorum. Irkçılığı kabul etmiyorum. Ne yazık ki bir kez daha bundan dolayı karşınıza çıkıyorum” şeklinde konuştu.
Kullanıcı profilini gör

Emre Belözoğlu: O sözleri söylemedim
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sagodan yerli yalakanın havasını alan sarkı sözleri...
» Necip Fazıl KISAKÜREK ile Nazım Hikmet RAN'ın karşılaştırması
» Orontez - Anlattık Dinleyin